вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe ogrodzenia drewniane

Trwałe płoty z drewna

Nieodpowiednio konserwowane ogrodzenia drewniane w mgnieniu oka się dewastują i mogą ostatecznie zgubić swój pierwotny urok oraz własności. Decydując się na zastosowanie drzewa na ogrodzenie powinno się poznać sposoby konserwacji i konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy będziemy mogli upajać się jego pięknem przez długie lata.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa trzeba zacząć od odpowiedniego i skrupulatnego przygotowania materiału na ogrodzenie, bowiem od tego uzależniony jest efekt finalny naszych prac. Przed zastosowaniem produktów do ochrony oraz dekoracji sztachet z drewna niezbędne jest sprawdzenie, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie nosi śladów biokorozji. Nie wcześniej niż po zwieńczeniu obróbki drzewa na płot zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu fachowego, jaki chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robalami. Kiedy asekurujemy już nasze ogrodzenie przed rozwojem biokorozji, trzeba nanosić kolejne preparaty, jakie asekurują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli pragniemy zdołać zachować naturalny odcień drzewa naszego płotu, winniśmy użyć achromatyczny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu sprecyzowanego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy ogrodzenie od środka, lecz nie utworzy na jego nawierzchni osłonowego filmu. Zabezpieczone w ów sposób płot pozostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej i trwalszej protekcji ogrodzenia, powinniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, który efektywniej niż w przypadku impregnatu konserwuje ogrodzenie przed ujemnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać aby ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba poświęcić im mnóstwo uwagi oraz troski.

Kompletnie inaczej jest w wypadku płotów plastikowych. Ów gatunek ogrodzeń jest w pełni odporny na warunki atmosferyczne przez co nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia plastikowe nie ulegają także biokorozji wobec tego dogadzają swoim właścicielom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий