пятница, 22 апреля 2016 г.

Prawie nic dobrze nie zaznaczy linii trawy albo kwiatów jak małe żywe sztachety.

Bardzo wysokie, bo prawie dwumetrowe ogrodzenie stanowi barierę nie do pokonania , zasną w przypadku potrzeby zasłania pobliskie budynki oraz ulice. Żeby stworzyć taki plot rośliny sadzimy naokoło granic posesji. O ile mamy pod dostatkiem miejsca, w największym stopniu „ekonomiczny" będzie żywopłot o pokroju normalnym, np. z leszczyny, która przy okazji rodzi orzeszki. Jeśli chcemy aby nasze zielone plot było bardzo strzeliste zaś jednocześnie cienkie to w cieniu można je ukształtować z wiązu powszechnego, grabu powszechnego względnie klonu polnego. Pamiętajmy natomiast, że gdy rośliny nas przerosną, ich przycinanie będzie trudne.

Nic tak nie uwydatni linii trawy ewentualnie kwietnika jak małe żywe ogrodzenie.

W miejscu zacienionym, gdzie podobnie trawa, jak i kwiaty często nie mogą dobrze wzrastać w wyznaczonych miejscach, niskie drzewa potrafią utrzymać kwieciste bogactwo w wyznaczonym miejscu albo osłonią gołe place gleby. Schludnie ukształtowany niewielki żywopłot sam notabene robi za dekoracje ogrodu. Na zielone parkany przydaje się porzeczka alpejska i bukszpan. Na wiosnę tylko ogrodzenia kształtowane zakwitają z pigwowca japońskiego (jego paki kwiatowe wyrastają na starszych witkach, jakich się już nie przycina), nie tak obficie jak na słońcu, ale wszak w ciemnych zakamarkach każdy kwiat jest widoczny. Jesienią zaś dekorują je małe jabłuszka, które można przerobić na przetwory.

Niskie względnie wysokie roślinne ogrodzenia można pozyskać z krzewów iglastych.

Niestety, drzewa z tej klasy bywają dużo droższe niż rośliny liściaste. Spośród nich najlepiej wytrzymuje brak słońca cis zwyczajny. Na ogól szeroko się rozrasta i należny go redukować, aliści jego klasę Cis wolno odłożyć bez pomocy.Będzie szybko dojrzewał oraz uratuje filarowy zarys.

O ile wasz zakątek jest nader ciemny, wskazane jest aby zielony parkan rozświetlić kolorowymi zmazami. Niektóre z cienioznośnych modeli maja wersji o płowych względnie pstrych liściach: np. cis Aurea decora, ligustr normalny Aureum oraz dereń rozłogowy Argenteomarginata. Co zgodność z rzeczywistością ich jasne barwy są w największym stopniu zgrabne w słońcu, mimo to nawet w cieniu korona drzewa zostają wcale jasne, prawie ze oświetlone promieniami.

Комментариев нет:

Отправить комментарий